תיקון גיטרות, סט אפ והחלפת מיתרים

מעבדה לתיקון גיטרות

הכל במקום אחד!


מחפשים היכן לתקן את הגיטרה הקלאסית, האקוסטית, החשמלית או הבס האהובה עליכם בישראל?

כבר מצאתם!  ברוכים הבאים למעבדה לתיקון גיטרות שלנו בפתח תקווה!

אז מה אנחנו עושים?

אנו מבצעים את כל סוגי הטיפולים והתיקונים של גיטרות וכלי מיתר נוספים. דעו שאנו מעוניינים בכל משימה: החל מכוונון הגיטרה הרגיל עם החלפת מיתרים, מפתחות, פיקאפים ועד לשינוי בקנה מידה גדול. אנו מבטיחים התייחסות זהירה וקשובה לכל גיטרה, בחירת תוכנית תיקון או טיפול גיטרה אישית. אנחנו בעד שינוים חיובים בלבד! כשתכירו אותנו טוב יותר, תשתכנעו בכך..

אנו מספקים ללקוחותינו שירותי מעבדה לתיקון גיטרות כבר משנת 2002 ותמיד עושים כמיטב יכולתנו בכדי לספק שירות אמין ומהיר!

בנוסף לשירותים הסטנדרטיים, אנו מציעים שירותים נוספים: ביקורי בית לכלי ומשלוח לאחר סיום העבודה ואפילו שירות אקספרס לביקור אחד במעבדה בתיאום מראש. מיום ליום, כמו שאומרים.

מדוע מגיעים אלינו לקוחות מכל הארץ?

שימו לב – אנחנו יכולים לתת הערכה מדויקת רק לאחר אבחון חי (ולא בטלפון).

מעבדה לתיקון גיטרות

תיקון גיטרה קלאסית ותיקון גיטרה אקוסטית

מוזיקה היא לנצח, אבל כלים יכולים להיכשל במוקדם או במאוחר. מסיבה זו, מוזיקאים מתחילים ומנוסים נאלצים מדי פעם להתמודד עם תקלות שונות בעצמם או בעזרת אנשי מקצוע.

אנו נספר לכם בפירוט באילו תקלות רוב הגיטריסטים נתקלים ונסביר למה אתם צריכים לשים לב כדי להתערב בזמן ולהאריך את חיי הכלי שלכם.

אם המיתר נקרע, כנראה שתשימו לב לזה! עם זאת, אל תשכחו שגם בגיטרה קלאסית – מיתרי בס מלופפים עם חוט מתכת. וזה אומר שהם יכולים להחליד. ייתכן שתראו נקודות שחורות קטנות על המיתר, זה סימן שהגיע הזמן להחליף אותו. אם נותנים לחלודה להתפשט לאורך המיתר – החלודה תיגע גם בסריגים של הגיטרה – הסריג יחליד, וכתוצאה מכך יהיה צורך להחליף את הסריגים.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יחליף את המיתר הקרועה או חלוד למיתר חדש. במעבדה לתיקון גיטרות שלנו, תוכלו להחליף מיתר אחד או סט שלם. במהלך החלפת סט מיתרים שלם, נבצע גם ניקוי ובדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לטיפול ותחזוקה.

עלות השירות: החל מ15- שקלים

זה נפוץ במיוחד בגיטרות ישנות יותר. אותם כלים שיש להם אנקר בתוך הצוואר ידרשו התאמה. כדי לעשות זאת, צריך להגיע אליו. בגיטרות אקוסטיות וקלאסיות, הוא ממוקם בחלק הפנימי של המהוד. ייתכן שיהיה עלינו להסיר את המיתרים.

בגיטרות חשמליות זה קל יותר – הגישה לאנקר מסופקת מהצד של ראש הגיטרה.

אם לגיטרה אין אנקר, והצוואר עקום, לא ניתן לתקן אותו.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יישר את האנקר כדי להחזיר את הצוואר למצב האופטימלי. במהלך התיקון, אנו גם נערוך בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות השירות: החל מ-50 שקלים

אם אנחנו מדברים על גשר העליון (נאט), אז זה חייב להיות מוחלף. בדרך כלל זה פלסטיק או עצם. מורידים אותו בזהירות ובמקומו מתקינים חדש.

גשר התחתון (אוכף) בגיטרות קלאסיות נקבע ישירות בגב העץ ומשתנה באותו אופן כמו החלק העליון.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יחליף את הגשר הפגום. במהלך התיקון, נערוך גם בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-50 שקלים

אם המיתר אינו נמתח בעת סיבוב המפתח, אז הגיע הזמן להחליף את המפתחות. בגיטרות אקוסטיות וחשמליות מפרקים את האום ולאחר מכן מסירים את המפתח. בגיטרות קלאסיות, תצטרך להחליף את כל שלושת המפתחות על ידי שחרור של כמה ברגים. אצלינו במיוזיק גייט כלי נגינה יש סטים של מפתחות במיוחד עבור גיטרות קלאסיות.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יחליף את המפתחות. לאור הצורך להסיר את המפתחות הישנים, נצטרך גם להחליף לחלוטין את סט המיתרים. במהלך התיקון, נערוך גם בדיקה נוספת של המכשיר שלך וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-50 שקלים

זה נובע מהמיקום הלא נכון של הצוואר, אשר דורש יישור. כמו כן, הסיבה יכולה להיות גשר שחוק (בגובה נמוך) או סריגים שיצאו מעץ הצוואר.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יבדוק מה בדיוק השפיע על גובה המיתרים שהשתנה, יציע אפשרויות לפתרון הבעיה ויביא את גובה המיתרים למצב האופטימלי. במהלך התיקון, נערוך גם בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-50 שקלים

לפעמים הגשר יכול להתנתק באופן חלקי או מלא בגלל נפילה או בלאי. אל תמהרו להתייאש!

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יגיד לכם את העלות וזמני התיקון. לפעמים מומלץ להמתין עד שהגשר יתנתק לבד לגמרי לתיקון הטוב ביותר. תצתרכו להשאיר את הכלי במעבדה לתקופה הנדרשת ונדביק גשר חדש. לאחר העבודה מומלץ כוונון מלא של הכלי. במהלך התיקון, נערוך גם בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-300 שקלים

אם הסדק הוא אורכי וארוך, הרי שמדובר בבעיה רצינית – תיקון סדק כזה אינו זול ובכל מקרה יחמיר את המראה והתכונות האקוסטיות, אך יאריך את חייו של הכלי.

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יגיד לך את העלות וזמני התיקון. הוא ישאיר את הגיטרה במעבדה לתקופה הנדרשת ויתקן את הסדק ככל שניתן. לאחר העבודה עם עץ הגיטרה – מומלץ כוונון מלא של הכלי. במהלך התיקון, נערוך גם בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-300 שקלים

יש לכם גיטרה קלאסית עם חיבור למגבר? גדול! משהו באלקטרוניקה לא עובד? גם לא נוראה! הגיטרה

 מרעישה? כניסת כבל רופפת? לא מנגן בכלל?

מה לעשות:

במקרה זה, המאסטר שלנו יבדוק מה התקלה, יגיד לכם בדיוק מה צריך לעשות, יחשב את הזמן והעלות של התיקון, ויתקן את הבעיה! במהלך הבדיקה נערוך גם בדיקה נוספת של הגיטרה וניתן המלצות לתחזוקה ותפעול.

עלות שירות: החל מ-50 שקלים

כמובן שאי אפשר לכסות את מלוא ההיקף של כל הבעיות והתקלות האפשריות במאמר קצר יחסית.

נתקלתם בבעיה שלא תוארה למעלה?

צרו איתנו קשר בטלפון 03-9130331 או תבואו לבקר במעבדה לתיקון גיטרות שלנו בכתובת בר כוכבא 29 פתח תקווה וננסה לפתור גם את הבעיה שלכם.

תיקון גיטרה חשמלית ותיקון בס – כמה בעיות נפוצות

מעבדה לתיקון גיטרות

תיקון גיטרה חשמלית (ובס) דומה מאוד לתיקון כל גיטרה אחרת, בין אם קלאסית או אקוסטית, אז כל דבר שנגענו בו עד עכשיו יהיה רלוונטי גם לגיטרה חשמלים. עם זאת, תיקון של גיטרה חשמלית, בנוסף לכל הבעיה המכנית, הוא גם על אלקטרוניקה. בעת תיקון גיטרה חשמלית, בניגוד לאחרות, ייתכן שתדרש הלחמה. זה נחוץ על מנת להחליף שקעים, פוטנציומתרים, מפסקים ופיק אפים.

נדבר בקצרה על כל אחד מהם.

בגדול, מספר בעיות שונות יכולות להיות קשורות למקום הזה.

  • אולי השקע פשוט רופף, ואז רק צריך לחזק אותו. תיקון פשוט כזה לא ידרוש החלפת השקע.
  • השקע עלול להתנתק. זה לא תמיד אומר שהוא נשבר מעצמו ואז מספיק להלחים אותו בחזרה.
  • לפעמים זה יכול להיות פשוט ישן, חלוד, לא עובד וכו'. במקרה זה, כמובן, יהיה צורך להחליף אותו בחדש.

במעבדה לתיקון גיטרות שלנו נוכל לזהות את הבעיה המדויקת ולפתור אותה בזמן הקצר ביותר (ולפעמים גם במקום מול הלקוח) ואפילו ללא הרשמה!

עלויות התיקון משתנות בהתאם לעבודה הנדרשת. מתחיל בחינם (לחיזוק והסבר מה עושים כדי שזה לא יקרה שוב) ועד 100 שקלים להחלפה מלאה של השקע.

פוטנציומטר הוא רכיב אלקטרוני במנגנון הגיטרה המאפשר לנו להתאים בצורה חלקה את הטון והווליום של הכלי. כמעט לכל הגיטרות החשמליות יש פוטנציומטר אחד או יותר לשליטה בעוצמת הקול ובצלילים.

למרבה הצער, במוקדם או במאוחר הפוטנציומטרים מפסיקים לעבוד. הבעיות יכולות להיות שונות כמו רעשים וניתוקים או שבכלל לא מגיבים, או אפילו הפיכה מוחלטת של הגיטרה לחתיכת עץ שקטה. לפעמים ניתן לנקות או לתקן את הפוטנציומטרים , אבל לעתים קרובות הדבר היחיד שיעזור הוא להחליף אותם.


נתקלתם באחת מהבעיות לעיל? ובכן, לא רק אתם! במעבדה לתיקון גיטרות שלנו נוכל לאתר את הבעיה ולתקן אותה בזמן הקצר ביותר (ולפעמים גם במקום מול הלקוח) ואפילו בלי להירשם!

עלות התיקון תלויה בכמות העבודה הנדרשת. מתחיל בחינם (לחיזוקים והסבר מה עושים כדי שזה לא יקרה שוב) ועד 100 שקלים להחלפה מלאה של הפוטנציומטר.

חשוב לציין: עם ברצונכם להחליף פוטנציומטר לאחד יותר גדול (יותר טוב) לפעמים יהיה צורך בהרחבת הפתח בגוף הגיטרה שכרוך בתשלום נוסף התלוי בסוג הגיטרה!

למה כל כך הרבה מוזיקאים אוהבים גיטרות חשמליות? התשובה בשונות שלהם בסאונד. זה התאפשר לא רק הודות לפיקאפים שנמצאים על הגיטרה, אלא גם בזכות המפסקים של אותם פיקאפים. בדרך כלל, בגיטרות יש שניים או שלושה פיקאפים (לעיתים רחוקות אחד או ארבעה). המפסק משמש כדי שהמוזיקאי יוכל לשמוע פיקאפ אחד או אחר בנפרד או כולם ביחד (אם יש 2 בלבד).


לכן, אם נתקלתם בבעיות עם המפסק, אז הגיטרה שלכם מאבדת את התכונה שלה, מכיוון שהשונות אובדת. פניה למעבדת השירות והתיקונים שלנו, אתם תחסכו את עצמך מבעיה זו, תוך קבלת עבודה איכותית וזולה בזמן הקצר ביותר.

עלות התיקון תלויה בכמות העבודה הנדרשת. מתחיל בחינם (לחיזוקים והסבר מה עושים כדי שזה לא יקרה שוב) ועד 150 שקלים להחלפה מלאה של המפסק.

מתי כדאי להחליף פיקאפ?

  • הפיקאפ מקולקל (הזדמנות 1 מתוך 1000)
  • אם אתם הבעלים של כלי איכותי ורוצים לשנות את אופי צליל הגיטרה שלכם

חשוב: תיקון זה לא יעזור לגיטרה באיכות נמוכה! אם אתם לא אוהבים את אופי הצליל של הכלי, אז קודם כדאי לבדוק אופציות אחרות.

הסיבה לכך פשוטה: קנייה והתקנה של פיקאפים חדשים יעלו 500 שקלים ומעלה. כדאי להתחיל עם מניפולציות זולות יותר: סטאפ סטנדרטי לגיטרה חשמלית כולל כוונון של כל הכלי כולל הפיקאפים, וגם החלפת המיתרים – במקרים רבים זה יספיק כדי לקבל צליל בהיר ואקספרסיבי יותר.

אם אתם הבעלים של כלי פשוט, קראו בעיון את הפסקה הזו. בעוד שעצי גיטרה ופיקאפים הם קריטיים לעיצוב הצליל של כלי נגינה, ציוד מודרני לעיבוד צליל (אפקטים, פרוצססורים וכו') עוזר לשפר את הצליל אפילו של הכלי ה"מת" ביותר. למרות מחלוקות רבות לגבי מידת החשיבות של עצים ופיקאפים, זה די לא הגיוני להכחיש את המובן מאליו – כיום פיתוח הציוד הדיגיטלי צעד קדימה מאוד, ובמקרים מסוימים, הבעלים של כלי פשוט צריכים להתמקד בעיבוד סאונד באיכות גבוהה. זה לא כלל, אלא רק דעתנו האישית.

כמובן שניתן לשפר כלי העשוי מעץ באיכות טובה על ידי החלפת פיקאפ זול ביקר יותר. אבל אל תשכחו שפיקאפ טוב יכול להראות את כל הפגמים של עץ הגיטרה.

האם כדאי להחליף פיקאפים כדי לקבל את הצליל של המוזיקאי האהוב עליכם? סביר יותר שלא. גם אם יש לכם כלי זהה ואלקטרוניקה, לא סביר שיהיה לכם אותו מעגל עיבוד צליל, אותם כבלים, ובוודאי שלא יהיה לכם סגנון נגינה זהה, טכניקת הפקת סאונד וניסוח זהים.


אם בכל זאת אתם משוכנעים בתוקף שאתם רוצים להחליף את הפיקאפ, נשמח לעזור לכם בכך!

עלות השירות תלויה בעיקר בפיקאפ שתבחרו, שכן המחירים עבורם שונים מאוד. ההתקנה עצמה של הפיקאפ חדש תעלה לכם החל מ-150 שקלים.

בסופו של דבר אם לדבר על בעיות ותקלות בגיטרה החשמלית שלכם, זה מאוד פשוט!

אם אתם מרגישים שהפך לכם לא נוח לנגן, או שהגיטרה "מתנהגת" בצורה לא רגילה, או משהו השתנה בצליל – הביאו אותה אלינו! כפי שאמרנו לעיל, אנו עושים בדיקה מולכם ובחינם לחלוטין! אז למה לחכות?

טיפים לטיפול בגיטרה 

כדי לא לתקן את הגיטרה לעתים קרובות מדי, כל מוזיקאי חייב להיות אחראי על הכלי שלו, לפקח על מצבו. זה משפיע גם על צליל וגם על אורך החיים של הגיטרה.

הכללים הם:

עכשיו אתם יודעים מה לעשות כשמגלים בעיה כל שהיא עם הגיטרה. אנו מקווים שמאמר זה עזר לכם לקבל מידע שימושי, וגם נתן לכם את המוטיבציה לשים לב יותר לכלי האהוב עליכם.

מיוזיק גייט. הגיטרה שלכם בידיים טובות.

אולי גם תתעניינו…

מחלקות