איך לבחור מגבר

מגבר מומלץ לגיטרה חשמלית

בחירה של מגבר לנגנים מתחילים ומגבר לנגנים מתקדמים .

רובכם בוודאי מכירים את זה שחבר שלכם יש לו מגבר מחברה מסוימת והוא ממש מרוצה , למורה לגיטרה יש מגבר אחר וגם הוא מרוצה ממנו וממליץ לכם על המגבר שיש לו , בפורומים שונים בכלל כל אחד מומחה , ואתם נכנסים לחנות גיטרות והמוכר מנסה “לדחוף” לכם את המגבר לגיטרה שהוא רוצה למכור ?

אז בואו נסדר את הדברים איך לבחור את המגבר לגיטרה / גיטרה בס המתאים לכם .

.1 מגבר לבית .

בדרך כלל בקטגוריה זו נכנסים מגברים קטנים עד בינוניים בעוצמה של בין 10 ל 35 וואט כאשר מגברים בין 15 ל 30 הם הבחירה טובה יותר מכוון שהרמקול שלהם גדול ממגבר של 10 וואט וזה משפר את הצליל משמעותית.

היום ישנם מגברים בין 15 וואט ל 30 וואט הכוללים בתוכם “מולטי פרוססור”. מספר רב של אפקטים שונים שקצת מייקרים את המגבר אך עדיין משתלם יותר לרכוש מגבר עם מולטי פרוססור מובנה מאשר לרכוש אותו בנפרד כך שבסופו של דבר הרכישה היא משתלמת  יותר .  מגבר עם אפקטים מובנים חוסך לכם גם כבלים ושנאים מיותרים. אך מגבר עם אפקטים הופך להיות לא רלוונטי כאשר אתם רוצים ללכת לחדר חזרות ואתם רוצים לנגן עם אפקטים שונים . במקרה כזה אדיף לרכוש מגבר ללא אפקטים ולהוסיף אפקטים בודדים לפי בחירתכם. או מולטי אפקט כך לא תהיו קשורים לאפקטים של המגבר ותוכלו לבנות את הסאונד הייחודי שלכם ולהשתמש בו איפה שתרצו ומתי שתרצו .

2. מגברים בין 30 וואט ל 100 וואט

מגברים אלו הם מגברים חזקים מאוד. ויכולים לתת מענה מצוין גם  לבית ( לא לשכוח להוריד ווליום ) וגם כמגבר מחוץ לבית. ואפילו הופעות קטנות . במגברים אלו הרמקול הוא בדרך כלל בין 10 ל 12 אינץ’.  ויכול לתת סאונד נקי מצוין וגם דיסטורשן מלא .

3. מגברי מנורות גדולים וראש ובוקסה

מגברים אלו הם גדולים מאוד וחזקים מאוד. בדרך כלל הם די גדולים להכניס אותם הביתה . כשתרצו ללכת לנגן בחדר חזרות לרוב יש שם כבר אחד כזה. אז אין שום סיבה לסחוב אתכם אחד מהמפלצות הללו . מגברים כאלה הם גם יקרים מאוד .

4 חברות של מגברים

היום רוב המגברים הם ברמת צליל ואיכות גבוהים מאוד וכל חברה רוצה להיות ייחודית ומיוחדת. לכן ההבדל היקרי הוא לא באיכות הצליל אלה במהות הצליל לכן מומלץ לשמוע את המגבר עם גיטרה שלכם או גיטרה דומה

לסיכום :

קודם כל צריך להבין את הצורך , אתם הולכים לנגן בבית בלבד או אתם רוצים גם ללכת לחדר חזרות או אולי אתם כבר בכוון של להתחיל להופיע ?

תגיעו לאחד החניות של כלי נגינה ותנסו מגברים שונים ( בלי להתייחס לחברה ) תראו אם אתם אוהבים את

הצליל או לא ממש ?

לדוגמה מגברים של חברת פנדר הם פופולריים מאוד אך גם מגברים של חברת מארשל הם ממש טובים , אז איך בוחרים ?

שומעים ומחליטים איזה צליל יותר קרוב לסגנון נגינה שלכם .

.במיוזיק גייט כלי נגינה נשמח לארח אתכם ולתת לכם הסברים נוספים לגבי מגבר שמאנין אתכם

למגברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מחלקות