קלידים – אילו סוגים קיימים ומה אנחנו צריכים?

קלידים – אילו סוגים קיימים ומה אנחנו צריכים?

 

בקלידים ישנם מספר קטגוריות מעניינות הפותחות בפנינו עולם שלם של צלילים

אורגניות, סינטיסייזרים, פסנתרים חשמלים, או פסנתרים סטנדרטים

אורגניות

מנקודת מבטנו האישית אורגנית כלי המיועד למתחילים ולמתקדמים יותר כאחד.

בכל אורגנית יש בדרך כלל או 4 אוקטבות או 5 אוקטבות

ניתן למצוא בדרך כלל בפנים ספריות שלמות של צלילים מיוחדים מצליל הפסנתר המוכר לנו , לכינורות, גיטרות ועד לדגימות תופים

באורגניות יש כמה חברות מוכרות ובינהם/MEDELI/KURZWEIL

באמצעות אורגניות אלו תוכלו לנגן ולעשות כל העולה בדעתכם

­

­

סינטיסייזרים

מדובר בכלי מתקדם מאוד המכיל בתוכו אלפיי סאונדים מיוחדים, מרגשים, בועטים, ומדהימים כאחד .

בדרך כלל מתאימים לקלידני הבמה המחפשים להביא את הסאונד הספציפי שלהם

ניתן לעבוד איתם בזמן אמת עם תוכנות ההקלטה ולגלות עולם שלם של כלים ואפקטים שבטוח שמעתם בשירים ברדיו ותמיד ניסיתם להבין מאיפה הגיע הצליל הזה .

כן כן, יש דברים מדהימים שאפשר לעשות עם הכלי הזה.

פסנתרים חשמליים

הדור הבא והעצום של הפסנתרים שכולנו מכירים!

עיצוב של פסנתר גדול ומרשים, קלידים כבדים , והסאונד הכי קרוב לפסנתר אמיתי באמצעות חיבור אחד ופשוט לחשמל .

כמה מהחברות הטובות ביותר בעולם החליטו לייצר כלי כל כך מדהים ובינהם:

KURZWEIL ו  NUX   שמביאים איכות יוצאת דופן של פסנתרים חשמלים.

בגודל האמיתי של הפסנתר המעולה הזה תוכלו למצוא מאות סאונדים נוספים חוץ מפסנתר מאות אפקטים ואין סוף אפשרויות שלא תאמינו שיכולים לצאת מתוך הפסנתר הביתי שלכם .

­

­

לפסנתרים של KURZWEIL אצלנו בחנות:

https://musicgate.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A4%D7%A1%D7%A0%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D.html?cat=315

בקידים יש מספר קטגוריות מעניינות הפותחות בפנינו עולם שלם של צלילים, כמו אורגניות, סינטיסייזרים, פסנתרים חשמלים, או פסנתרים סטנדרטיים. מחפשים כלי קלידים מומלצים למתחילים? לא יודע באיזה כלי לבחור? לרשותכם עומד צוות החברה הזמין לסייע בנושא. כמו כן, במאמר הבא תמצאו מידע אודות סוגי כלי קלידים, שיוכל לסייע לכם בבחירת הכלי שמתאים לכם.

אורגניות

מנקודת מבטנו האישית, אורגנית הינה כלי המתאים למתחילים וגם למי שמתקדמים יותר. 

מדובר במקלדת קטנה שיש לה בדרך כלל שישים ואחד קלידים קטנים שאינם שקולים, שניתן לחבר לה אוזניות ולנייד אותה ממקום למקום. כמו כן, מדובר בכלי נגינה יחסית זול בעלות שמתחילה במאות שקלים.

בחנויות ובאתר שלנו תמצאו סוגי אורגנים שונים, כאשר בכל אורגנית יש בדרך כלל או 4 אוקטבות או 5 אוקטבות. ניתן למצוא בדרך כלל בפנים ספריות שלמות של צלילים מיוחדים, מצליל הפסנתר המוכר לנו, לכינורות, גיטרות ועד לדגימות תופים. באורגניות יש כמה חברות מוכרות בינהם/MEDELI/KURZWEIL. באמצעות אורגניות אלו תוכלו לנגן ולעשות כל העולה בדעתכם.

סינטיסייזרים

סינטיסייזר הינו כלי נגינה אלקטרוני דיגיטלי המסוגל לנגן באודיו סוגים שונים של צלילים המדמים כלי נגינה כמו פסנתר, כלי הקשה וכלי נשיפה. זאת לצד צלילים בעלי סאונד אלקטרוני ייחודי שמשמשים בסגנונות מוסיקה עכשוויים, כמו רוק, אינדי, דאנס ועוד.

מדובר בכלי מתקדם מאוד המכיל בתוכו אלפיי סאונדים מיוחדים, מרגשים, בועטים, ומדהימים כאחד. ככזה הוא מתאים לקלידני הבמה המחפשים להביא את הסאונד הספציפי שלהם.

כמו כן, ניתן לעבוד עם סינטיסייזר בזמן אמת עם תוכנות ההקלטה ולגלות עולם שלם של כלים ואפקטים שבטוח שמעתם בשירים ברדיו ותמיד ניסיתם להבין את מקור הצליל. כן כן, יש דברים מדהימים שאפשר לעשות עם הכלי הזה.

פסנתרים חשמליים

הדור הבא והעצום של הפסנתרים שכולנו מכירים! עם עיצוב של פסנתר גדול ומרשים, קלידים כבדים, והסאונד הכי קרוב לפסנתר אמיתי. כל זאת באמצעות חיבור אחד ופשוט לחשמל. מדובר למעשה בפסנתר דיגיטלי שיש לו מחשב מובנה, שיכול להיות בו בין שבעים ושישה או שמונים ושמונה קלידים, מה שמאפשר לנגן עליו מגוון רחב של יצירות מוסיקליות. כמו כן, לכלי הזה יש לרוב קלידים כבדים ומלאים המדמים פסנתר אקוסטי, והוא גם יכול להפיק צלילים דומים לאלו של פסנתר אקוסטי.

כמה מהחברות הטובות ביותר בעולם מייצרות פסנתרים חשמליים מעולים, שמציגים איכות מרשימה ויוצאת דופן, ביניהן KURZWEIL ו- NUX. פסנתרים חשמליים כאלו מציעים מאות סאונדים נוספים חוץ מפסנתר, מאות אפקטים, ואין סוף אפשרויות שלא תאמינו שיכולות לצאת מתוך הפסנתר הביתי שלכם.

יש לציין כי פסנתרים חשמליים מוצעים בכמה סוגים, ביניהם פסנתר נייד, קטן וקל משקל המתאים לשימוש בייתי, שיש להעמידו על גבי סטנד מתאים. כמו כן קיים פסנתר במה המתאים להופעות חיות, המספק מגוון עשיר של פונקציות שונות. בנוסף לכך, אפשר למצוא פסנתר רהיט עם חזות של פסנתר אקוסטי כבד מעץ, שמארז העץ שלו גם יכול לתרום לשיפור עומק הצלילים שהוא מפיק.

אז עם איזה סוג קלידים כדאי להתחיל?

מבין סוגי הקלידים שפורטו לעיל, הכלי המתאים ביותר למתחילים הינו ללא ספק האורגנית, שמעולה גם עבור ילדים. זאת, בהיותו כלי נגינה לא יקר, שלא תופס הרבה מקום בבית ושנוח וקל להתאמן עליו. בעזרת הכלי הזה מתחילים יכולים להבין את משמעות הנגינה על קלידים, כאשר בהמשך כאלו שמתמידים ומתלהבים מהנושא, יוכלו בהתאם להעדפות אישיות לעבור לקלידים יותר מתקדמים כמו פסנתר חשמלי או סינטיסייזר.

להזמנת קלידים מסוגים שונים ישירות דרך האתר של מיוזיק גייט לחצו כאן.